ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ!!! JOIN US NOW!

ΝΕΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΑΣ ΠΕΡΝΑΝΕ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ->(viewforum.php?f=5) ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ !!!

Υγραεριοκινηση.

Έχεις όρεξη για Offtopic?Σου αρέσει το κουτσομπολιό?
Εχεις ένα θέμα με την πλάκα? Μπές στο καφενέ κι ελεύθερα...
fenergy
Πελλετοκαύστης
Has thanked: 66 times
Been thanked: 19 times
Status: Offline

Re: Υγραεριοκινηση.

Postby fenergy » 14 Oct 2015, 18:44

Μακαρι Θεοδωρε να ειναι ετσι και να μην τυχει προβλημα.Παντως ο,τι μαθαινουμε καλο ειναι να ενημερωνουμε

stergiosbik
Πελλετοκαύστης
Has thanked: 64 times
Been thanked: 49 times

Postby stergiosbik » 14 Oct 2015, 19:32

fenergy wrote:Ωπα τωρα το ειδα το θεμα!Θεοδωρε κι εγω περσι τον σεπτεμβριο απο το ιδιο μαγαζι με σενα εβαλα το αεριο αλλα εγω εβαλα BRC οχι Lpg tech παρολο που οι πολωνοι εδιναν 5 χρονια εγγυηση.Ευχαριστημενος ειμαι μεχρι στιγμης,το χω βαλει σε ενα peugeot 306 1.4 του 2000.Προχθες αλλαξα μονος μου και τα 2 τα φιλτρακια που εχει το συστημα υστερα απο 23000 χιλιομετρα και ητα πεντακαθαρα οποτε τωρα θα τα ξανακοιταξω σε καμια 40αρια χιλιαδες.Παντως σε αλλο forum που απευθυνεται σε τετοια συστηματα διαβασα πολλους με προβληματα οποτε αν μαθαινουμε κατι καλο θα ειναι να το αναφερουμε εδω για να μαθαινουμε κι εμεις που δεν ξερουμε πχ διαβασα για προβλμα που δημιουργει στις βαλβιδες και χρειαζεται λεει ενα υγρο που το βαζεις μαζι με τη βενζινη στο ρεζερβουαρ κι αυτο τις προστατευει.Αν καποιος γνωριζει κατι ως μετρο προστασιας για τα υγραεριοκινητα ας πει να μαθαινουμε κι εμεις.

Απιστευτο αυτοκινητο!Το ειχε ο αδελφος μου για χρονια και ειχε απιστευτα κρατηματα για την κατηγορια του.Με διαφορα οτι καλυτερο ακομα και τωρα στην κατηγορια του.Δυστυχως επεσε ενας μπαρμπας πανω του και αναγκαστηκε να παρει αλλο.Εχω σκυλομετανιωσει που δε το κρατησα τοτε εγω,για να του πεταξω επανω τον 16v με τα 120ps και να γαμαει!Αλλα τοτε δεν ειχα φραγκα δυστυχως για να το φτιαξω.

cosmic
Admin
Has thanked: 255 times
Been thanked: 180 times

Postby cosmic » 14 Oct 2015, 21:25

stergiosbik wrote:
fenergy wrote:Ωπα τωρα το ειδα το θεμα!Θεοδωρε κι εγω περσι τον σεπτεμβριο απο το ιδιο μαγαζι με σενα εβαλα το αεριο αλλα εγω εβαλα BRC οχι Lpg tech παρολο που οι πολωνοι εδιναν 5 χρονια εγγυηση.Ευχαριστημενος ειμαι μεχρι στιγμης,το χω βαλει σε ενα peugeot 306 1.4 του 2000.Προχθες αλλαξα μονος μου και τα 2 τα φιλτρακια που εχει το συστημα υστερα απο 23000 χιλιομετρα και ητα πεντακαθαρα οποτε τωρα θα τα ξανακοιταξω σε καμια 40αρια χιλιαδες.Παντως σε αλλο forum που απευθυνεται σε τετοια συστηματα διαβασα πολλους με προβληματα οποτε αν μαθαινουμε κατι καλο θα ειναι να το αναφερουμε εδω για να μαθαινουμε κι εμεις που δεν ξερουμε πχ διαβασα για προβλμα που δημιουργει στις βαλβιδες και χρειαζεται λεει ενα υγρο που το βαζεις μαζι με τη βενζινη στο ρεζερβουαρ κι αυτο τις προστατευει.Αν καποιος γνωριζει κατι ως μετρο προστασιας για τα υγραεριοκινητα ας πει να μαθαινουμε κι εμεις.

Απιστευτο αυτοκινητο!Το ειχε ο αδελφος μου για χρονια και ειχε απιστευτα κρατηματα για την κατηγορια του.Με διαφορα οτι καλυτερο ακομα και τωρα στην κατηγορια του.Δυστυχως επεσε ενας μπαρμπας πανω του και αναγκαστηκε να παρει αλλο.Εχω σκυλομετανιωσει που δε το κρατησα τοτε εγω,για να του πεταξω επανω τον 16v με τα 120ps και να γαμαει!Αλλα τοτε δεν ειχα φραγκα δυστυχως για να το φτιαξω.

Aμα βρεθουμε, θα σε παω βολτα με το σαξο σε καμια αναβαση :lol: (μπαρα θολων, μπαρα ψαλιδιων, αντιστρεπτικες πισω peugeot sport και δεν το λυπαμαι καθολου....) Το αμαξι ειναι καρτ, αλλα!!!! αν αφησεις γκαζι μεσα στην στροφη να περιμενεις τον κωλαρακι σου να ξεκολαει σαν πισοκινητο! Σε κλειστες ομως στροφες ειναι απιστευτο και γι αυτο και το κραταω ακομα -παρα τα οσα αλλα κουσουρια εχουν τα Γαλλικα!
Το ύψος του ανθρώπου ξεκινάει από τα πόδια
και φτάνει μέχρι το κεφάλι.
Από εκεί και πάνω ξεκινάει το ανάστημά του.

erimitis
Τρελαμένος Πελλετοκαύστης
Has thanked: 4 times
Been thanked: 70 times

Postby erimitis » 14 Oct 2015, 23:02

Πιλοτος το παλικαρι μας.
Οποιος γραφει μαλακιες θα πηγαινει βολτα με το σαξο.

stergiosbik
Πελλετοκαύστης
Has thanked: 64 times
Been thanked: 49 times

Postby stergiosbik » 16 Oct 2015, 22:16

cosmic wrote:
stergiosbik wrote:

Aμα βρεθουμε, θα σε παω βολτα με το σαξο σε καμια αναβαση :lol: (μπαρα θολων, μπαρα ψαλιδιων, αντιστρεπτικες πισω peugeot sport και δεν το λυπαμαι καθολου....) Το αμαξι ειναι καρτ, αλλα!!!! αν αφησεις γκαζι μεσα στην στροφη να περιμενεις τον κωλαρακι σου να ξεκολαει σαν πισοκινητο! Σε κλειστες ομως στροφες ειναι απιστευτο και γι αυτο και το κραταω ακομα -παρα τα οσα αλλα κουσουρια εχουν τα Γαλλικα!

Εξαιρετικα τα σαξοραλλα και μεγαλο σχολειο!Αλλα υπερβολικα μικρο μεταξονιο που μπορει να σε στειλει αδιαβαστο στην παραμικρη απροσεξια.
Θυμασαι το 306 maxi kit car που στην ασφαλτο κερδιζε τα 4κινητα WRC cars;
1517310_600.jpg

obelix
Πελλετοκαύστης
Has thanked: 27 times
Been thanked: 42 times

Postby obelix » 17 Oct 2015, 17:42

Όπως λέει και ένας φίλος
Τιμημενες σαβούρες :lol:
Αντωνης

meletis
Νέος και ωραίος
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Postby meletis » 16 Dec 2016, 15:59

Καλησπέρα,τοποθέτησα εδω και 1 χρόνο σύστημα υγραεριοκίνησης σε Honda Accord μοντέλο 2003.
Καθημερινά κάνω τουλάχιστον 150 χιλιόμετρα.
Είναι μάρκας Lovato easy &fast και συνδεδεμένο με την OBD θύρα.Ως extra κόστος στο σύστημα επέλεξα να τοποθετηθούν μπέκ τύπου βενζίνης.Δέν έχει τοποθετηθει επίσης λαδιέρα.
Η δεξαμενή που επέλεξα μπήκε στη θέση της ρεζέρβας χωρητικότητα έχει 48Lt.
Σε 1 χρόνο εχω διανύσει 42.500 χιλιόμετρα με αέριο.
Κατανάλωση εχω 6,5λεπτά/χλμ , μετανιώνω που δέν το είχα τοποθετήσει νωρίτερα.
Τα μόνα έξοδα ως πρός την συντήρηση του είναι η αλλαγή φίλτρων του(αέρια-υγρής φάσης) και η ρύθμιση βαλβίδων του κινητήρα ανα 20.000 χλμ , συνολικό κόστος 80 ευρώ.

Return to “Χαλαράααα”