ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ!!! JOIN US NOW!

ΝΕΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΑΣ ΠΕΡΝΑΝΕ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ->(viewforum.php?f=5) ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ !!!

Λέβητας Βιομάζας

Για δείξτε μας πως ζεσταίνετε το σπιτικό σας!
Ολοι οι τρόποι καλοδεχούμενοι...
cosmic
Admin
Has thanked: 241 times
Been thanked: 171 times
Status: Offline

Re: Λέβητας Βιομάζας

Postby cosmic » 22 Jan 2017, 18:18

fotisBasm wrote:Meletis, το ποσο;;;; του cosmic μαλλον ηταν για το 70kw που σου ειπαν για το καυστήρα πελλετ, σκεψου οτι εχω σπίτι 140τμ αμονωτο εκτεθειμένο απο παντού εχω λεβητα πελλετ 30kw και το δουλεύω στο 80% και το σπιτι εχω παντα 22 με 23 βαθμους ακομα και τα κρυα που είχαμε

Το ποσο??? ηταν για το κοντρολερ Φώτη! Εγω θυμαμαι να το ειχα παρει 60-70 Ε το ίδιο κοντρολερ απευθειας απο Πολωνια
Eco-Heating .....everything about energy & heating

meletis
Νέος και ωραίος
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times
Status: Offline

Re: Λέβητας Βιομάζας

Postby meletis » 22 Jan 2017, 19:06

cosmic wrote:Δεν θα δώσεις σε καμια περιπτωση λεφτά για καυστήρα 70Kw γιατι ποτε δεν θα τον χρειαστεις!

Οσο βαθος και να εχει ο λεβητας σου, το καυστηρακι θα δουλευει για πλακα στα 15-25 kw και θα σε καλύπτει άνετα - εφοσον οπως λες εχεις αριστη μονωση!

Ναι μόνωση έχει άριστη.
Αυτό που θέλω να δω τώρα είναι αναλόγως τις μάρκες που κυκλοφορούν, πιθανές βλάβες , αμεσότητα ανταλλακτικών στην Ελλάδα, και τι λογισμικό διαχείρησης έχει ο καθένας. Εδω θέλω και τις απόψεις σας , που το έχετε ψάξει περισσότερο το θέμα, και ήδη έχετε τοποθετήσει καυστηρες πέλλετ.

Return to “Παρουσιάστε τον τρόπο θέρμανσης του σπιτιού σας”