ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ!!! JOIN US NOW!

ΝΕΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΑΣ ΠΕΡΝΑΝΕ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ->(viewforum.php?f=5) ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ !!!

Tiemme controllers ερωτησεις και ρυθμίσεις

Ολοκληρωμένες λύσεις σε λέβητες βιομάζας!
Δείξτε μας τον καυστήρα-λέβητα που έχετε ή θέλετε
fenergy
Πελλετοκαύστης
Has thanked: 66 times
Been thanked: 19 times
Status: Offline

Tiemme controllers ερωτησεις και ρυθμίσεις

Postby fenergy » 01 Nov 2016, 19:01

Καλησπερα!

Επειδη θελω να κανω 2-3 ερωτησεις για το Tiemme που φοραει πανω ο λεβητας μου αλλα δε ξερω ποια μοντελο ακριβως φοραει,θα θελα να ρωτησω,υπαρχει καπου στο menu να δω ποιο μοντελο ειναι ή μονο αν ξεβιδωσω την πλακετα απο πισω?

cosmic
Admin
Has thanked: 255 times
Been thanked: 180 times

Re: [Manual] Tiemme Fc810

Postby cosmic » 01 Nov 2016, 21:32

fenergy wrote:Καλησπερα!

Επειδη θελω να κανω 2-3 ερωτησεις για το Tiemme που φοραει πανω ο λεβητας μου αλλα δε ξερω ποια μοντελο ακριβως φοραει,θα θελα να ρωτησω,υπαρχει καπου στο menu να δω ποιο μοντελο ειναι ή μονο αν ξεβιδωσω την πλακετα απο πισω?

Δες εδω και πες μου τι φοραει http://www.tiemmeelettronica.it/en/prodotto/4/137.aspx
Το ύψος του ανθρώπου ξεκινάει από τα πόδια
και φτάνει μέχρι το κεφάλι.
Από εκεί και πάνω ξεκινάει το ανάστημά του.

fenergy
Πελλετοκαύστης

Postby fenergy » 01 Nov 2016, 22:36

Θεοδωρε ευχαριστω!Τα χω δει αυτα στο site απλα δεν ειμαι σιγουρος μιας και ειναι σιγουρα ενα απο αυτα τα 3 τα μαυρα που βλεπω (system 100,250 και ΜB 100) αλλα δεν εχω προσεξει ποιο ακριβως μιας και εξωτερικα εχουν μικροδιαφορες...αυριο θα το ανοιξω να το προσεξω καλυτερα!

fenergy
Πελλετοκαύστης

Postby fenergy » 05 Nov 2016, 16:52

Καλησπερα!

Θεοδωρε με μια πολυ μικρη επιφυλαξη πρεπει να ειναι το SYSTEM250

cosmic
Admin

Postby cosmic » 05 Nov 2016, 18:17

οι ερωτησεις σου ποιες ειναι?

fenergy
Πελλετοκαύστης

Postby fenergy » 05 Nov 2016, 20:26

Ψαχνω να βρω ολα τα Α απο το κρυφο μενου...θελω να πω το καθε Α πχ (Α01,Α02) που απευθυνεται...καποια τα γραφει σε ενα manual που ειχες ανεβασει εσυ αλλα δεν ειναι ολα..σε μενα εχει περισσοτερα νουμερα.Αυτο που με αφορα πιο αμεσα ειναι το modulation...στο manual που ανεβασες λεει οτι στο Α01 βαζεις την επιλογη 1 και ο λεβητας μολις φτασει τα νερα σε συγκεκριμενη θερμοκρασια μπαινει στο modulation...στο δικο μου ισχυει το ιδιο ή ειναι διαφορετικα τα Α?? Δε ξερω αν με καταλαβες

cosmic
Admin

Postby cosmic » 05 Nov 2016, 21:22

Δες αυτο - αν και δεν ειναι Αγγλικά - θα μπορεσεις να βγαλεις ακρη με translator!
Attachments
MANUAL_TECNICO_SINTESI.pdf
(288.72 KiB) Downloaded 22 times

fenergy
Πελλετοκαύστης

Postby fenergy » 06 Nov 2016, 12:38

Καλημερα!

Θεοδωρε ευχαριστω πολυ,το χω κατεβασει αυτο το manual και δεν ειναι το ιδιο...εχει πολυ λιγοτερους κωδικους Α01 κλπ...σε μενα εχει παρα πολλους...σχεδον απο 01 εως 30-35...θα το ξαναελενξω και θα δω τι θα κανω...το modulation με ενδιαφερει βασικα οπως επισης και μια αλλη παραμετρος που ειδα στο manual που εχει να διαλεξεις οταν μπαινει σε modulation την ενταση αναμεσα σε 1η σκαλα και modulation σκαλα (το δευτερο δεν ξερω πως ειναι σεταρισμενο)

fenergy
Πελλετοκαύστης

Postby fenergy » 16 Nov 2016, 18:42

Καλησπερα σε ολους!

Θα θελα να ρωτησω το εξης αν εχει καποιος εικονα.Καιω το Α2 της αλφα.Γενικα παρατηρω οτι το tiemme σε ποσοστο 50% στην εναυση μου βγαζει error 12 το οποιο ειναι σφαλμα εναυσης...και ακολουθει block φυσικα.Αλλες φορες (τις περισσοτερες) το τασακι ειναι γεματο πελλετ ενω καποιες λιγες εντελως αδειο...Απ οτι πιστευω (δεν ξερω) στην πρωτη περιπτωση ισως να φταιει ο αερας και η ριψη του πελλετ στο ignition ενω στη δευτερη,ο χρονος του ignition για να μεταβει στο stabilization...Γνωριζει καποιος τι πρεπει να κανω?Θεοδωρε επειδη εχεις κι εσυ το tiemme εχεις μηπως να μου προτεινεις καποια ρυθμιση απο το κρυφο μενου?Απ οτι εχω καταλαβει οι κωδικοι ειναι ιδιο σε ολα τα tiemme πχ TH01,A01 κτλ.

Ευχαριστω!

cosmic
Admin

Postby cosmic » 17 Nov 2016, 13:00

fenergy wrote:Καλησπερα σε ολους!

Θα θελα να ρωτησω το εξης αν εχει καποιος εικονα.Καιω το Α2 της αλφα.Γενικα παρατηρω οτι το tiemme σε ποσοστο 50% στην εναυση μου βγαζει error 12 το οποιο ειναι σφαλμα εναυσης...και ακολουθει block φυσικα.Αλλες φορες (τις περισσοτερες) το τασακι ειναι γεματο πελλετ ενω καποιες λιγες εντελως αδειο...Απ οτι πιστευω (δεν ξερω) στην πρωτη περιπτωση ισως να φταιει ο αερας και η ριψη του πελλετ στο ignition ενω στη δευτερη,ο χρονος του ignition για να μεταβει στο stabilization...Γνωριζει καποιος τι πρεπει να κανω?Θεοδωρε επειδη εχεις κι εσυ το tiemme εχεις μηπως να μου προτεινεις καποια ρυθμιση απο το κρυφο μενου?Απ οτι εχω καταλαβει οι κωδικοι ειναι ιδιο σε ολα τα tiemme πχ TH01,A01 κτλ.

Ευχαριστω!

θα σου πω ακριβως τις ρυθμίσεις μου όταν γυρίσω σπίτι!

Return to “Λέβητες & καυστήρες Pellet / βιομάζας”