ΜΕ ΤΗΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΔΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ!!! JOIN US NOW!

ΝΕΟΙ ΧΡΗΣΤΕΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΓΓΡΑΦΗ ΑΣ ΠΕΡΝΑΝΕ ΠΡΩΤΑ ΑΠΟ ΕΔΩ ->(viewforum.php?f=5) ΓΙΑ ΝΑ ΓΝΩΡΙΣΤΟΥΜΕ !!!

Ελληνικά Πελλετ και Δράκοι.

Τι άλλο, εκτός από τα εναλλακτικά μας καύσιμα?
Εδώ βάζουμε τιμές, εμπειρίες-απόψεις σχετικά με τα καυσιμα
erimitis
Τρελαμένος Πελλετοκαύστης
Has thanked: 4 times
Been thanked: 70 times
Status: Offline

Ελληνικά Πελλετ και Δράκοι.

Postby erimitis » 06 Jan 2017, 19:44

Αγαπητοι συμφορμητες χρονια πολλα και καλη χρονια σε ολους.

Σημερα εδω στην ακριτικη Ορεστιαδα χιονιζει ειναι λοιπον μια καλη μερα να κατσουμε στο τζακι μας και να απολαυσουμε ενα παραμυθι που σας ειχα υποσχεθεί.

Μια φορα και εναν καιρο στο βασιλειο της Σαλονικης ζουσαν ομορφα και υπηρχε πολυς πλουτος εως οτου ξεσπάσε μεγάλος λοιμός και πείνα .Ολοι λοιπον ετρεξαν να κρυφτουν και να προστατευτουν.Το πετρελαιο που ειχαν χαθηκε ολοι τους λοιπον εψαξαν νεους τροπους να ζεστανουν τα σπιτικα τους.Στο βασιλειο ζουσαν και οι δυο φιλοι που μεχρι τοτε δεν γνωριζε ο ενας τον αλλον αλλα η αναζητηση μια νεας μορφης θερμανσης εμελε να τους ενωσει.Ο ενας ο Θοδωρης καλος ευγενικος και ευφυής ο αλλος ο Μητσαρας πολυμηχανος και σε μια διαρκη αναζητηση.Και οι δυο εψαχναν διαβαζαν και τοτε οι δρομοι τους το 2012 ενωθηκαν.Ακουσαν για το πελλετ ενα νεο ειδος μαγικο κανεις δεν ηξερε για αυτο.Και οι δυο αν και διστακτικοι αποφασισαν να μπουν στο νεο κοσμο του πελλετ και απο τοτε οι δρομοι τους ενωθηκαν.

Εψαχναν και οι δυο να βρουν ενα καλο δυνατο πελλετ που θα ζεσταινε το σπιτικο τους ομως οι μαγοι ζητουσαν πολλα χρυσα νομισματα.αυτοι ομως δεν απογοητευοντουσαν συνεχιζαν να ψαχνουν.Ως που μια μερα βρηκαν στην ντεκεκεδουπολη εναν κανουριο μαγο.Και οι δυο δομιμασαν το πελλετ με την μαγικη συνταγη του και εμειναν ευχαριστημενοι.Ετσι πιστεψαν σε αυτον και στην καρδια του μεσα ειπαν οτι μια νεα φιλια θα ξεκινουσε.Ο μαγος Πελλετιος εφτιαχνε με την μαγικη συνταγη το πελλετ και οι δυο φιλοι ηταν πολυ ευχαριστημενοι.
Ο πελλετιος ομως δεχοταν επιθεσεις συνεχεια απο δρακους κακους και πνευματα και συνεχεια εχανε την δυναμη του.Καποια στιγμη τα κακα πνευματα μπηκαν στο κεφαλι του και του αλλαξαν την μαγικη συνταγη για το καλο πελλετ που εφτιαχνε.
Οι δυο φιλοι πιστευοντας σε αυτον συνεχιζαν να του δινουν τα χρυσα νομισματα και την αγαπη τους και να περνουν απ το μαγικο του πελλετ που ομως τωρα ποια ειχε χασει την μαγεια του.
Δεν αργησαν να το καταλαβουν σαν ηρθε ο χειμωνας στα σπιτικα των δυο φιλων μπηκες το κακο πνευμα του κλινγκερ και της βρωμας τους αναστατωσε και τους εκανε μεγαλο κακο.Ο μαγος ακομα δεν ειχε καταλαβει τι ειχε κανει σαν τον ρωτουσαν οι φιλοι και λεγαν τι ειχε γινει αυτος ελεγε οτι εχετε δεχτει επιθεση απο κακα πνευματα δεν ειχε καταλαβει οτι οι δρακοι ειχαν αλλαξει την συνταγη του πελλετ.
Οι διλοι ηταν πολυ δυνατοι ομως και νικησαν το κακο κλινγκερ και την βρωμα μα ο μαγος ειχε μεινει μονος ποια χωρις φιλους μονος χωρις αγαπη.Οι φιλοι βρηκαν νεο δυνατο πελλετ με αλλες μαγικες ουσιες και ζεσταναν το σπιτι τους και ζησαν αυτοι καλα και ειμεις καλυτερα.

Τα προσωπα της ιστοριας δεν ειναι φανταστικα ειναι πραγματικα απλα εχω αλλαξει τα ονοματα.Οποιος καταλαβε καταλαβε.Στη Ελλαδα της κρισης ανοιχτηκαν πολλες ευκαιριες για μεροκαματα και νεες συνεργασιες οσο ομως θα εχουμε τα παλια μυαλα και θα διακρινομαστε απο αφερεγγυοτητα να μην περιμενουμε προκοπη.

Ευχαριστω για την υπομονη σας.
Εριμιτις
Πρωην τζακοκαμενος τωρα πελλετοφτιαγμενος

Χρηστος
Πελλετοκαύστης
Has thanked: 22 times
Been thanked: 112 times

Re: Ελληνικά Πελλετ και Δράκοι.

Postby Χρηστος » 06 Jan 2017, 20:44

Καταλαβαινω την πικρια σου Δημητρη και γνωριζω σε τι αναφερεσαι...εχεις απολυτο δικιο.
Η αγορα ομως εχει γινει μπουρδελο και παντα το νομισμα εχει δυο οψεις.

Θεωρω πως δεν βγαζει πουθενα αυτο που αναφερεις (αν και εχεις δικιο).
Μια επαγγελματικη συναλλαγη γινεται τουλαχιστον μεταξυ δυο ανθρωπων και εμπεριεχει αδικιες και παραπονα πολυ συχνα.

Αν σου πω τα δικα μου απο τους πελατες μου κατα καιρους θελω αρκετες σελιδες...με 10 χιλιαδες ευρω περιπου που εχω να παιρνω.
Που δουλεψα και δεν πληρωθηκα απο διαφορους... θα με βοηθουσαν να εχω σημερα τουλαχιστον μια θερμοπροσοψη στο σπιτι μου.

Ως τεχνιτης σου λεω πως ο πελατης δεν εχει παντα δικιο...η καθε περιπτωση ειναι και διαφορετικη
Στην περιπτωση σου εχεις εσυ το δικιο ως πελατης...
Στην περιπτωση μου εχω εγω το δικιο ως τεχνιτης και οχι ο πελατης...

Πλεον εγω επιλεγω σε ποιον πελατη θα δουλεψω αναλογως την φερεγγυοτητα του.
Στο διαταυτα καταλαβαινεις πως ως πελατης το ιδιο πρεπει να κανεις κι εσυ με τον εμπορο - πωλητη που θα επιλεξεις ;)

Καλη χρονια
Πρεπει να φυλαξετε την Πιστη μας και να την στερεωσετε. Διοτι όταν επιασαμε τα αρματα, ειπαμε πρωτα υπερ πιστεως και υστερα υπερ πατριδος.
Θεοδωρος Κολοκοτρωνης

erimitis

Postby erimitis » 06 Jan 2017, 20:54

Χρηστακο εχεις απόλυτο δίκιο.Γνώμονας στην επιλογή μου ηταν η αρχική ποιότητα και να ενισχυσω εναν εγχώριο εμπορα .Στο τέλος όμως αποδείχτηκε οτι η εποχή του συναισθήματος πεθανε!!!!

Στάλθηκε από το Lenovo_P1m μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εριμιτις

xrysafis72
Πελλετοκαύστης
Has thanked: 28 times
Been thanked: 30 times

Postby xrysafis72 » 06 Jan 2017, 22:48

ποτέ εργοδότης και εργαζόμενος δεν μπορουν να ειναι φιλαράκια!!!
ποτέ εμποράς και καταναλωτής δεν θα γίνουν φίλοι!!!
ποτέ δεν μπερδέυουμε φιλίες με δουλειες!!
αυτο εχω αποκομήση μετα απο πολλα χρονια στο "κουρπετι"!!
ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ
Image

Vagelis
Πελλετοκαύστης
Has thanked: 136 times
Been thanked: 87 times

Postby Vagelis » 07 Jan 2017, 00:19

erimitis wrote:Στο τέλος όμως αποδείχτηκε οτι η εποχή του συναισθήματος πεθανε!!!!

δε θα μπω στο τριπακι να συσχετισω προσωπα και καταστασεις, δε με νοιαζει να μαθω τι και ποιος.
θελω μοναχα (με ειλικρινη σεβασμο στο Δημητρη) να πω αυτο:
'' ειναι τουλαχιστον αφελές,
να περιμενεις απο καποιον να σου επιστρεψει το σεβασμο που του δειχνεις.
εσυ θα δινεις και δε θα περιμενεις ποτέ.
ΑΝ λαβεις ανταποκριση απο τον συνανθρωπο, εισαι απλα τυχερος.
εμπορικες συναλλαγες, δε γινονται με συναισθημα, ειτε μας αρεσει, ειτε οχι.. ΔΥΣΤΥΧΩΣ ''

Δημητρη μου, προχωρα παρακατω...

αντε να μην αρχισω να λεω κι εγω για πολυδιαφημισμενο Α1,
με τα κομματια των 4,5 cm που μου απαυτωνουν τον κοχλια, σχεδον καθε μερα.
+ την αδικαιολογητη ποσοτητα σκονης, σε σακια παραγωγης 31/5/16

πιστοποιησεις και λοιπές μ@λ@κίες.

αντε, Καλή Χρονιά
Image

cosmic
Admin
Has thanked: 251 times
Been thanked: 178 times

Postby cosmic » 07 Jan 2017, 10:54

Το παραμυθι Μητσαρα πολυ καλο,σχεδον με κοιμησε :lol: !

Ειπαμε φίλος πλεον 1 τονο το καλοκαιρι απο καλο πελλετ και τα υπολοιπα λιγα λιγα τσουβαλια μεσα στον χειμωνα! Εξαλλου στην περιοχη μας το ίδιο κόστος βγαίνει περιπου! Κι αμα πληρωσω και 20 Ε παραπανω τον τονο λες και κατι εγινε...Μονο ετσι δεν θα εχουμε ποτε ξανα το αγχος χειμωνιατικα αν χασαμε τα λεφτα μας!
Το ύψος του ανθρώπου ξεκινάει από τα πόδια
και φτάνει μέχρι το κεφάλι.
Από εκεί και πάνω ξεκινάει το ανάστημά του.

xrysafis72
Πελλετοκαύστης

Postby xrysafis72 » 07 Jan 2017, 12:35

cosmic wrote:Το παραμυθι Μητσαρα πολυ καλο,σχεδον με κοιμησε :lol: !

Ειπαμε φίλος πλεον 1 τονο το καλοκαιρι απο καλο πελλετ και τα υπολοιπα λιγα λιγα τσουβαλια μεσα στον χειμωνα! Εξαλλου στην περιοχη μας το ίδιο κόστος βγαίνει περιπου! Κι αμα πληρωσω και 20 Ε παραπανω τον τονο λες και κατι εγινε...Μονο ετσι δεν θα εχουμε ποτε ξανα το αγχος χειμωνιατικα αν χασαμε τα λεφτα μας!

χρονια πολλα!!
τι παιχτικε παλι και υπαρχει τετοια δυσαρεσκεια?
ΑΓΡΟΤΗ-ΜΕΤΑΠΟΙΗΤΗΣ ΖΩΤΡΟΦΩΝ ΚΑΙ ΠΕΛΛΕΤΟΦΤΙΑΧΤΗΣ.ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΜΕ "ΜΕΙΩΝΕΙ"ΑΠΛΑ ΜΕ ΚΑΝΕΙ ΠΟΙΟ ΔΥΝΑΤΟ
Image

cosmic
Admin
Has thanked: 251 times
Been thanked: 178 times

Postby cosmic » 07 Jan 2017, 12:48

Πλεον εχει περασει στην ιστορια η φαση, καθως σε μενα το πελλετ αντικαταστηθηκε (εχουν μεινει αλλα 20 τσουβαλια)..ο Μητσος πηρε τον εναν τονο σε χρηματα και καπως ετσι συνεχιζουμε την συμβιωση μας με το πελλετ!

Αυτο ηταν και το θετικο τελος που ειχε το παραμυθι μας!
Το ύψος του ανθρώπου ξεκινάει από τα πόδια
και φτάνει μέχρι το κεφάλι.
Από εκεί και πάνω ξεκινάει το ανάστημά του.

erimitis

Re: RE: Re: Ελληνικά Πελλετ και Δράκοι.

Postby erimitis » 07 Jan 2017, 13:35

xrysafis72 wrote:
cosmic wrote:Το παραμυθι Μητσαρα πολυ καλο,σχεδον με κοιμησε !

χρονια πολλα!!
τι παιχτικε παλι και υπαρχει τετοια δυσαρεσκεια?

Χρυσάφη όλα καλά φιλέ.Καλη καρδιά να έχουμε και προχωράμε.
Τεο παραπανω λεπτομέρειες δεν χρειάζονται φιλέ κρατά χαρακτήρα.
Βλέπω όμως ψοφατε για παραμύθια ρε αλάνια!!!!!!!

Στάλθηκε από το Lenovo_P1m μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Εριμιτις

xrysafis72
Πελλετοκαύστης

Postby xrysafis72 » 07 Jan 2017, 13:36

cosmic wrote:Πλεον εχει περασει στην ιστορια η φαση, καθως σε μενα το πελλετ αντικαταστηθηκε (εχουν μεινει αλλα 20 τσουβαλια)..ο Μητσος πηρε τον εναν τονο σε χρηματα και καπως ετσι συνεχιζουμε την συμβιωση μας με το πελλετ!

Αυτο ηταν και το θετικο τελος που ειχε το παραμυθι μας!

το αρνητικο δεν καταλαβα και την δυσαρεσκεια προς τον παραγωγο για να γραφτη ενα τετοιο"παραμυθακι?
και εγω την εχω πατηση με 18 κυβικα πριονιδι που μεσα του εχει μοριοσανιδα και τσιμεντακι(σκονη)αφου η βιομηχανια χρησιμοποιεί την αναρωφηση προς το σιλο και σαν ηλεκτρικη σκουπα για να καθαριζει τον χωρο!!
ευτοιχος το καταλαβα στην παραγωγη και το πελλετ κρατηθηκε για ιδιοχρησια
Υ.Γ εμενα δεν μου επεστρεψε τα χρηματα μου πισω για την αγορα του πριονιδιου (που φυσικα θα του επιστρεφα το πριονιδι πισω με δικα μου εξοδα)!!!
Image

Return to “Pellet - Καυσόξυλα - Mπρικέτες”